Druga „Ekopracownia” w ZSO Nr 1 w Sędziejwicach

2013-10-27 16:24
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach już po raz drugi został laureatem konkursu z zakresu edukacji ekologicznej pn. „Moja wymarzona ekopracownia” ogłoszonego w marcu 2013 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
Beneficjentem projektu jest Gmina Sędziejowice, a jego koordynatorem została p. Magdalena Pasowska, nauczyciel biologii i przyrody w tej szkole. Obecnie na miejscu istniejącej pracowni przyrodniczej powstaje nowoczesna i bogato wyposażona ekopracownia o wartości ponad 43 tysięcy złotych. Będzie to już druga tego typu sala lekcyjna w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach.
 
 
Poprzednia w gimnazjum została oddana do użytku na koniec roku 2012 i jest nie tylko nowoczesną salą lekcyjną, ale także miejscem, w którym odbywały się konferencje, szkolenia czy wystawy pokonkursowe. Zanim druga ekopracownia stanie się salą dydaktyczno – szkoleniową, pomieszczenie musi zostać poddane pracom remontowo- wykończeniowym. Obejmować one będą: modernizację instalacji elektrycznej z montażem energooszczędnego oświetlenia, wygładzenie i pomalowanie sufitu i ścian, zaaranżowanie Szkolnego Kącika Recyklingu z Punktem Zbiórki Odpadów. Nowa ekopracownia zostanie wyposażona m. in. w nowoczesny sprzęt multimedialny i audio video, w tym tablicę interaktywną, meble, bogate pomoce dydaktyczne oraz rośliny doniczkowe. Oddanie nowej ekopracowni zaplanowano na koniec grudnia b. r. Postępy prac będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej ZSO Nr 1 w Sędziejowicach.