Głosujemy na Lichawę!

2014-06-20 12:47

W czwartek 19 czerwca br. wystartował plebiscyt na nagrodę publiczności w Konkursie "Sołectwa@ w sieci". Celem jest wyłonienie administratora wiejskiej strony internetowej, która wykaże się największą sprawnością w kwestii mobilizacji swojej społeczności lokalnej oraz promocji zarządzanej przez siebie witryny.

W gronie uczestników konkursu jest również strona internetowa Lichawy. Głosować na nas można za pośrednictwem formularza internetowego.

Głosy będzie można oddawać przez 7 dni czyli do 26 czerwca 2014 do godziny 23:59.

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.

Tak, jak w zeszłym roku zwycięzca zostanie zaproszony na finał konkursu do Senatu RP, który odbędzie się 2 lipca br. Nagroda w plebiscycie jest jak zwykle niespodzianką.