Lichawa magiczna i bezpieczna

2013-06-03 21:09

Trzymetrowa taśma wyciągnięta z ust iluzjonisty, przejażdżka samochodem strażackim czy paczki dla każdego dziecka - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników obchodów Dnia Dziecka w Lichawie.

Spotkanie pn. „Popołudnie z Magikiem” odbyło się 2 czerwca na świetlicy w Lichawie. Najmłodsi mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa, które omówili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej SP w Łasku. Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Starszy Kapitan Sławomir Wągrowski oraz Starszy Sekcyjny Sławomir Sobala opowiadali jak zachować się w momencie pożaru czy wypadku na drodze. Była też okazja do przejażdżki samochodem strażackim.

- W ubiegłym roku na podobnym spotkaniu mieliśmy pogadankę w wykonaniu Policji. Teraz przyszedł czas na strażaków, którzy dzięki przychylności Pana Komendanta mogli przekazać kilka istotnych informacji dzieciakom, dla których strażak to wymarzony zawód – mówi Dariusz Cieślak, radny gminy Sędziejowice i jeden z organizatorów spotkania.

Kolejną atrakcją był występ Damiana Spętanego, iluzjonisty na co dzień występującego w duecie White Jokers. Było wyciąganie kilkumetrowej liny z ust, rozpinanie kajdanek, oczywiście bez użycia klucza, czy znikająca butelka. Wszystko z dużym dystansem i poczuciem humoru.

- Dzieciaki dostały w tym pokazie chyba wszystko na co czekały. Było trochę śmiechu i strachu. Były momenty niedowierzenia i krótki instruktaż, w którym każdy uczestnik mógł nauczyć się swojej pierwszy sztuczki „magicznej” – relacjonuje radny.

Po zakończeniu występu magika, wszyscy uczestniczy otrzymali paczki od organizatorów, które sfinansowały władze gminy. Oprócz tego w trakcie trwania wydarzenia odbywały się różne konkursy i loteria, w trakcie których również można było wygrać cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Spośród całej gamy prezentów, najmłodszym uczestnikom spotkania do gustu przypadły najbardziej „wuwuzele”, których dźwięki dało się słyszeć tego dnia do późnych  godzin wieczornych.

Lichawa jest jedną z nielicznych miejscowości, które posiadają swoją własną stronę internetową. Wszystko informacji o miejscowości można znaleźć pod adresem lichawa.webnode.com. 

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ NA FACEBOOKU

 

Serdeczne podziękowania dla:

- Władz gminy Sędziejowice za wsparcie finansowe

- Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za gadżety promocyjne

- Firmy ALMA za przekazanie słodyczy

- Komendy Powiatowej Państowej Straży Pożarnej w Łasku 

- Damiana Spętanego (White Jokers) 

Innym, drobniejszym sponsorm, którzy ofiarowali gadżety promocyjne: Społeczna Akademia Nauk w Zduńskiej Woli, Bank BGŻ oddział Łask, Firmie BKT System z Łodzi.