Siatkówka i dobra zabawa ponad wszystko

2013-08-06 23:32

W niedzielę 4 sierpnia w Lichawie odbył się II Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Zwycięstwo, podobnie jak w ubiegłym roku przypadło drużynie gospodarzy.

To już drugi turniej siatkówki rozgrywany w Lichawie. Głównym celem imprezy jest zawsze dobra zabawa i promocja siatkówki wśród młodych mieszkańców gminy Sędziejowice. Po udanej, ubiegłorocznej edycji, organizatorzy zdecydowali się nie zmieniać zasad rozgrywania zawodów.

- Zastosowaliśmy  taki mały mix siatkówki halowej i plażowej. Graliśmy do dwóch zwycięskich setów do 21 punktów, ale nie w parach, lecz w trójkach. Prawdopodobnie w przyszłym roku będziemy skłaniać się już w kierunku zasad stricte plażowych – tłumaczy Dariusz Cieślak, Radny Rady Gminy Sędziejowice i jeden z organizatorów.

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU

Mimo deszczowej aury, do zmagań przystąpiło siedem z ośmiu, zgłoszonych wcześniej zespołów. W tym roku gospodarze okazali się jednak wyjątkowo niegościnni. Zwyciężyła, tak jak przed rokiem ekipa PRO Team z Lichawy (w składzie: Dominik Buczkowski, Kamil Krawczyk i Dawid Szewczyk), przed Beat Squad-em, również z Lichawy oraz Amatorką Pruszków. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrany został po raz drugi z rzędu Kamil Krawczyk:

- Na pewno cieszy drugie zwycięstwo z rzędu, ale jeszcze bardziej wzrost zainteresowania turniejem i samą siatkówką. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie to wyglądało jeszcze lepiej – zapowiada najlepszy zawodnik, a jednocześnie pomysłodawca turnieju.

Podczas niedzielnych zmagań zawodnikom towarzyszyła słoneczna pogoda, przeplatana jednak nieoczekiwanymi opadami deszczu oraz zdrowa, sportowa rywalizacja. Nie zawiedli również sponsorzy.

- Tegoroczną edycję wsparł Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Wójt Gminy Sędziejowice - Jerzy Kotarski, którym serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do współpracy przy ubiegłorocznej edycji - mówi Dariusz Cieślak.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1.      PRO Team (Dominik Buczkowski, Kamil Krawczyk, Dawid Szewczyk)

2.      Beat Squad (Michał Buczkowski, Michał Kalinowski, Wiktor Kostrzewa)

3.      Amatorka Pruszków (Adrian Piechol, Damian Wdowiński, Dominik Wojna, Przemysław Wojna)

4.      Team 777 (Jarosław Bogusz, Piotr Pleciński, Krzysztof Oleszczyk)

5.      Zrób Salut (Monika Augustyniak, Szymon Bączyk, Damian Oleszczyk, Jakub Rutecki)

6.      Noob Team (Barłomiej Gruszczyński, Adam Malinowski, Michał Ułański)

7.      Radny i spółka (Kinga Mirowska, Dariusz Cieślak, Mateusz Tarka, Łukasz Tokarek)

8.      Kamostek (Maciej Angerman, Konrad Braczkowski, Kamil Gwis) – drużyna wycofała się z udziału