Zaczarowana Lichawa na Dzień Dziecka

2014-06-04 10:56

Pokaz iluzji w wykonaniu Damiana Spętanego oraz spotkanie ze strażakami z OSP w Sędziejowicach – to główne atrakcje, które czekały na uczestników obchodów Dnia Dziecka w Lichawie.

Spotkanie pn. „II Popołudnie z Magikiem” odbyło się 3 czerwca na świetlicy w Lichawie. Występ Damiana Spętanego był już drugą wizytą młodego iluzjonisty w tej miejscowości. Spośród szeregu magicznych sztuczek, młodym widzom najbardziej przypadł do gustu latający stolik. Oczywiście, wszystko z dużym dystansem i poczuciem humoru.

- Nasz gość po raz kolejny bardzo skutecznie zainteresował swoim pokazem wszystkich uczestników spotkania, bez względu na wiek. Największe zainteresowanie wzbudził jednak latający stolik. Sam do tej pory zachodzę w głowę jak to możliwe – relacjonuje Dariusz Cieślak, radny Rady Gminy Sędziejowice i organizator spotkania.

W drugiej części spotkania, wszyscy uczestnicy mieli okazję z bliska obejrzeć wóz strażacki. Dzieciaki zwiedzały wnętrze samochodu, przeglądały wyposażenie, a nawet ubierały niektóre elementy strojów bojowych.

- W ubiegłym roku mieliśmy tylko pogadankę o bezpieczeństwie w wykonaniu strażaków z PSP. W tym roku, zdecydowaliśmy, że warto by było zaprezentować najmłodszym prawdziwy wóz bojowy. Stąd pomysł zaproszenie strażaków ochotników – mówi radny Cieślak.

Po przejażdżce wozem strażackim, wszyscy uczestniczy otrzymali paczki od organizatorów. Był również poczęstunek sfinansowany przez Gminę Sędziejowice.

Lichawa jest jedną z nielicznych miejscowości, które posiadają swoją własną stronę internetową. Wszystko informacji o miejscowości można znaleźć pod adresem lichawa.webnode.com.