Pożegnanie wakacji w Lichawie

2015-09-03 20:26

W piątek 28 sierpnia br. przy świetlicy wiejskiej w Lichawie zorganizowane zostało „Pożegnanie wakacji” dla najmłodszych.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Przewidziano m.in. spotkania z przedstawicielami Policji i Nadleśnictwa, dmuchaną zjeżdżalnię bez ograniczeń, liczne konkursy z nagrodami oraz spotkanie z motocyklistami.

Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia.

- Zazwyczaj takie zjeżdżalnie wystawiane na dużych wydarzeniach są płatne. Nam udało się znaleźć sponsorów i dzięki wsparciu Stacji Paliw Aga z Dobrej oraz firmy remontowej Reno-Kell zjeżdżalnia była przez ponad cztery godziny dostępna dla najmłodszych całkowicie za darmo – tłumaczy Dariusz Cieślak, przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice i współorganizator imprezy.

Pouczające i wartościowe były dla najmłodszych spotkania z gośćmi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wystąpień dot. bezpieczeństwa oraz zachowania w lesie. Chętnie brały udział w dyskusji. Najaktywniejsi uczestnicy nagradzani byli upominkami pozyskanymi dzięki wsparciu Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułowych Rolno Spożywczych.

Najwięcej wrażeń dzieciom, ale i ich rodzicom, przysporzyła wizyta gości z Grupy Motocyklowej „Forever Young”. Każdy mógł z bliska obejrzeć maszyny o dużej mocy silnika. Był też krótki konkurs z wiedzy o motorach, a na zakończenie pokaz motocrossu, który przyciągną na teren przy świetlicy również starych mieszkańców Lichawy.

Wydarzenie zakończyło losowanie oryginalnej koszulki Interu Mediolan ufundowanej przez Przewodniczącego Rady Gminy. Szczęścia uśmiechnęło się do Huberta Szewczyka, który wyciągnął szczęśliwy los i pomaszerował do domu w zwycięskiej koszulce.

W trakcie trwania imprezy dzieci miały do dyspozycji poczęstunek przygotowany przez Sołtys Mariannę Tokarek oraz Radę Sołecką. Fundatorem artykułów spożywczych był Wójt Gminy Sędziejowice.