Sylwestrowa zabawa i oficjalne otwarcie sali po remoncie

2016-01-07 20:34

31 grudnia 2015 r. na świetlicy wiejskiej  w Lichawie Pani Sołtys, Rada Sołecka oraz mieszkańcy zorganizowali zabawę sylwestrową, która stanowiła również otwarcie obiektu po kilkuletnim remoncie.

- W latach 2011-2015 przy wsparciu środków z funduszu sołeckiego oraz wydatków inwestycyjnych budżetu Gminy Sędziejowice wyremontowano dach budynku oraz wnętrze sali w Lichawie. Sporą część prac samodzielnie wykonali mieszkańcy Lichawy. To ich praca spowodowała, że środki, które zabezpieczyliśmy w budżecie gminy zostały tak skutecznie wykorzystane – tłumaczy Dariusz Cieślak, przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice, na co dzień mieszkaniec Lichawy.

Ożywienie działań lokalnej społeczności przy remoncie budynku, zaowocowało tym, że Nowy 2016 Rok mieszkańcy miejscowości witali na wspólnie zorganizowanej zabawie sylwestrowej.

- Pomysł organizacji zabawy zrodził się w głowach Rady Sołeckiej, ale w organizację włączyło się naprawdę wielu mieszkańców. To ich praca społeczna i wsparcie sponsorów, szczególnie dziękuję tutaj firmie Jantoń z Dobronia oraz naszemu przewodniczącemu rady, zaowocowały tym, że mogliśmy niedrogim kosztem reaktywować działalność naszej sali i wspólnie przywitać nowy rok – tłumaczy Sołtys Sołectwa Lichawa, Marianna Tokarek.

Lokalna społeczność nie zamierza jednak zwalniać tempa. Już wkrótce planuje kolejne prace i inicjatywy związane z salą wiejską, ale i z otoczeniem wokół niej.