Zatrzymani w ćwierćfinale

2015-07-27 23:34

10 walecznych drużyn, mnóstwo emocji i niespodzianek oraz heroiczna walka z wykańczającym upałem – tak w skrócie podsumować można przebieg I Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Drużyna Reno-Kell Lichawa zakończyła rywalizację na ćwierćfinale.

W niedzielę 19 lipca br. na stadionie gminnym w Sędziejowicach, od wczesnych godzin porannych, 10 drużyn amatorskich walczyło o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice. Rywalizacja prowadzona była dwu etapowo. Na początek faza grupowa, następnie pucharowa, w której każde potknięcie oznaczało już pożegnanie z turniejem.

W rywalizacji grupowej najlepsze okazały się zespoły „Dobre Chłopaki” (grupa A) i „Sparta Grabia” (grupa B). Dobrą formę prezentowali również piłkarze „Reno-Kell Lichawa” (2. miejsce w grupie A), którzy zaliczyli najwyższe w tym turnieju zwycięstwo (4:1 z Colorfield) oraz „Old-Boys Sędziejowice”, którzy 3:0 pokonali późniejszych finalistów z Siedlec (2 miejsce. w grupie B). Z turniejem już na tym etapie pożegnały się OSP Sędziejowice i gościnnie występująca reprezentacja firmy „OVER Group Łask”.

Faza ćwierćfinałowa nie uraczyła kibiców gradem bramek. W dwóch meczach, rozstrzygnięcie po bezbramkowym remisie przyniosły rzuty kurne. Lepsza skuteczność przy wykonywaniu popularnych „jedenastek” dała awans do ½ finału ekipom z Siedlec i Sobiepan. W dwóch pozostałych ćwierćfinałach zwycięstwami 1:0 do półfinałów wkroczyły zespoły „Sparta Grabia” i „Old-Boys Sędziejowice”.

Rywalizacja półfinałowa była również niezwykle wyrównana. Ostatecznie, po skromnym zwycięstwie 1:0 nad „Old-Boys” Sędziejowice do finału awansowała ekipa z Siedlec. Jej szlakiem chwilę później podążyła „Sparta Grabia”, która po rzutach karnych wyeliminowała ekipę z Sobiepan.

W meczu o 3. miejsce „Old-Boys Sędziejowice” pokonali Sobiepany 1:0. W finale emocji również nie brakowało, a i kibice mieli okazję obejrzeć więcej bramek. Po wyrównanym widowisku „Sparta Grabia” zwyciężyła 2:1.

- Tuż po meczu finałowym odbyło się oficjalne wręczanie pucharów i nagród dla najlepszych zespołów, które wręczali Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski oraz Robert Krankowski – właściciel sklepu wielobranżowego KRANIK i jeden z organizatorów. Nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn ufundowała firma OVER Group oraz Starosta Łaski Teresa Wesołowska – mówi Dariusz Cieślak, współorganizator i przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice.

Organizatorzy turnieju zagwarantowali również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Buczkowski z „Old-Boys Sędziejowice”, podczas gdy tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Krzysztof Szałapski ze „Sparty Grabia”.

Wszystkie potyczki turniejowe bacznie obserwowali kibice, którzy tego dnia licznie odwiedzili stadion w Sędziejowicach. Niektórzy wzięli udział również w ognisku integracyjnym zorganizowanym przez Zarząd Gminnego Klubu Sportowego w Sędziejowicach, przy wsparciu Zakładu Mięsnego Grzegorza Kępy z Czestkowa.

- Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Sędziejowice bardzo dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację wydarzenie. Szczególnie dziękujemy sponsorom i partnerom. Oprócz tych, wymienionych wcześniej, słowa uznania należą się również Stacji Paliw AGA z Dobrej oraz Hurtowni Hydrauliczno-Budowlanej VAMET s.c. – podsumowuje prezes GKS Sędziejowice, Paweł Buczkowski.